Analyse

Gamle tanker

USA gjenopptar Korea-øvelser

Japan ruster opp

SIDE OM SIDE: En sørkoreansk K1A2 (blå) og en amerikansk M1A2 (rød) på skytefeltet Seungjin i Pocheon, nordøst om Seoul under øvelse i 2017. De er nå gjenopptatt. FOTO: JUNG YEON-JE, AFP/NTB JUNG YEON-JESIDE OM SIDE: En sørkoreansk K1A2 (blå) og en amerikansk M1A2 (rød) på skytefeltet Seungjin i Pocheon, nordøst om Seoul under øvelse i 2017. De er nå gjenopptatt. FOTO: JUNG YEON-JE, AFP/NTB JUNG YEON-JE

Flere asiatiske land bekymrer seg over rivaliseringen mellom USA og Kina i Asia og stillehavsområdet i drønnene fra krigen i Ukraina.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Syria

Kurdisk­le­dede SDF oppløses. For kurdiske Ghassan Bazo betyr det at drømmen som fikk ham til å bli i Syria, er i ferd med å forsvinne.

Reisebrev

For islen­din­gene har selvsten­dig­hets­trangen vært sterkere enn kjønns­drif­ten. Lørdag skal de stemme over om de skal forhandle om å bli med i EU.

Analyse

Fra operasjon «Epic Fury» til «Economic Outcast».