Scenekunst

Varsler blodrøde regnskap

Scenekunstkompaniet Susie Wang er et av flere som må kutte kraftig i kostnadene etter å ha fått avslag fra Kulturrådet:

HARDT SLAG: Susie Wangs «The Look» ble nominert til Hedda­prisen 2022 for beste forestilling og beste mannlige birolle. Her er Jan Sælid som Ken og Mona Solhaug som Mayah. FOTO: SIMEN ULVESTAD Mario de la OssaHARDT SLAG: Susie Wangs «The Look» ble nominert til Hedda­prisen 2022 for beste forestilling og beste mannlige birolle. Her er Jan Sælid som Ken og Mona Solhaug som Mayah. FOTO: SIMEN ULVESTAD Mario de la Ossa

– Det er helt tilfeldig at det er så mange sterke kandidater som søker akkurat i år. Det avdekker svakhetene i systemet, sier scenograf Bo Krister Wallström.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ytringsfrihet

Styret i Fritt Ord slår tilbake mot kritikken. Stiftelsen skal være som den har vært, slår de fast.

Medier

Nyhets­by­rået NTB lemper på krava overfor skribenter som deler skjerm­dum­per – men vil ikke gå med på at de har gjort feil.

På tampen

Lærerne motsetter seg skjermfri skole ved å vise til «metode­fri­he­ten». Men er det noen som benytter seg av den?