Ytringsfrihet

Gjør kål på kålormen

Ytringsfrihetskommisjonen foreslår å opprette et norsk «ytringsråd». Klassekampen har satt sammen sitt eget:

DET GÅR BRA: Klassekampen samlet Hilde Nagell, Kjersti Thorbjørnsrud og Trygve Riiser Gundersen til samtale på takterrassen. De forstår Ytringsfrihetskommisjonens behov for å berolige om ytringsfrihetens kår i Norge – men hadde det kanskje holdt å gjøre det én gang? Christopher OlssønDET GÅR BRA: Klassekampen samlet Hilde Nagell, Kjersti Thorbjørnsrud og Trygve Riiser Gundersen til samtale på takterrassen. De forstår Ytringsfrihetskommisjonens behov for å berolige om ytringsfrihetens kår i Norge – men hadde det kanskje holdt å gjøre det én gang? Christopher Olssøn

– Rapporten er litt som en katalog over ting folk har vært bekymret for de siste ti årene, sier Trygve Riiser Gundersen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Akademia

Univer­si­te­tene bør klare seg uten Forsk­nings­rådet, mener sosiolog Hannah Løke Kjos. Hun vil bytte ut penge­søk­na­dene med et lotteri.

Kulturtirsdag

Picasso-ut­stil­lingen som har turnert Skan­di­navia, overvelder ikke. Uansett er den en seier for Trondheims ferske PoMo-museum.

Ny norsk sangbok

CC Cowboys’ «Bare fordi du kan» treffer Iver B. Neumann rett i innvollene.