Ytringsfrihet

Gjør kål på kålormen

Ytringsfrihetskommisjonen foreslår å opprette et norsk «ytringsråd». Klassekampen har satt sammen sitt eget:

DET GÅR BRA: Klassekampen samlet Hilde Nagell, Kjersti Thorbjørnsrud og Trygve Riiser Gundersen til samtale på takterrassen. De forstår Ytringsfrihetskommisjonens behov for å berolige om ytringsfrihetens kår i Norge – men hadde det kanskje holdt å gjøre det én gang? Christopher OlssønDET GÅR BRA: Klassekampen samlet Hilde Nagell, Kjersti Thorbjørnsrud og Trygve Riiser Gundersen til samtale på takterrassen. De forstår Ytringsfrihetskommisjonens behov for å berolige om ytringsfrihetens kår i Norge – men hadde det kanskje holdt å gjøre det én gang? Christopher Olssøn

– Rapporten er litt som en katalog over ting folk har vært bekymret for de siste ti årene, sier Trygve Riiser Gundersen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

For 30 år siden forutså han virke­lig­hets­bølgen i kunst og litteratur. Nå er det utopiens tur til å få en renessanse, spår Hal Foster.

Hl-senteret

Et inter­na­sjonalt nettverk av folke­mord­fors­kere kaller utvik­lingen ved HL-senteret «dypt urovek­kende».

Medier

Den KI-baserte nyhets­avisa Y ble lansert tirsdag. Nå vil redaktøren ha presse­støt­te.