Studier

Gir ikke opp studiedrømmen

Universitetet i Agder tok inn et sjeldent kontrabass-talent i fjor. Fortsatt får han ikke visum.

I KOSOVO: Altruis Morina (22) i hjembyen Gjakovë i Kosovo. Han er en av få studenter i klassisk kontrabass som har kommet inn ved Universitetet i Agder, men UDI gir ham ikke tillatelse til å reise til Norge. Visar KryeziuI KOSOVO: Altruis Morina (22) i hjembyen Gjakovë i Kosovo. Han er en av få studenter i klassisk kontrabass som har kommet inn ved Universitetet i Agder, men UDI gir ham ikke tillatelse til å reise til Norge. Visar Kryeziu

Altruis Morina (22) er norgesfrelst uten å ha vært i Norge. På fritida pugger han norske gloser. Samtalen vår går derfor litt på norsk og litt på engelsk.

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Innenriks

Helse

Obah Warzame Henriksen måtte flytte fra Trondheim fordi hun ikke fikk nok timer med bru­ker­styrt personlig assistent av kommunen.

Skatt

På vei ut Skatte­etatens dører slipper skatte­krim­ve­teran Bjørn Weider-Krog ny bok med en klar advarsel til norske myndig­heter.

Kriselov

Leder i justis­ko­mi­teen, Helge André Njåstad (Frp), åpner for at komiteens arbeid med ny kriselov «kanskje ikke er forankret godt nok».