Bøker

Bokagenter i motvind

Etter å ha arbeidet 25 år med salg av norske bokrettigheter i utlandet, går bokagent Eirin Hagen i pensjon:

PIONER: Den litterære agenten Eirin Hagen var den første i Norge som startet opp et frittstående litterært agentur for å selge norske boktitler i utlandet. Hanna Kristin HjardarPIONER: Den litterære agenten Eirin Hagen var den første i Norge som startet opp et frittstående litterært agentur for å selge norske boktitler i utlandet. Hanna Kristin Hjardar

– Jeg har alltid vært opptatt av å prioritere noen få boktitler av høy kvalitet, sier den litterære agenten Eirin Hagen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Teknologi

Datapioner Kristen Nygaard ville forhindre at arbeiderne ble tekno­lo­giens testka­niner

Kunst

Europol slår alarm om kunst­ty­ve­rier i ny rapport: Tyvene har blitt volde­li­gere og bruker våpen og eksplo­siver

Musikk

Det er full krig i Musikk-Norge i forkant av Tonos ekstra­or­di­nære årsmøte. Komponist Håkon Thelin frykter for den smale musikken.