Arbeidsliv

Skal skannes hele dagen

Fra neste år blir Unibuss-sjåfører filmet på jobb:

PÅ BARRIKADEN: Marit Sauge er leder for buss­klubben i Oslo Sporveiers Arbeiderforening som er en del av Fagforbundet. Hun reagerer på at Unibuss skal filme bussjåførene mens de er på jobb, og at de ikke har blitt involvert i prosessen. Foto: Siv DolmenPÅ BARRIKADEN: Marit Sauge er leder for buss­klubben i Oslo Sporveiers Arbeiderforening som er en del av Fagforbundet. Hun reagerer på at Unibuss skal filme bussjåførene mens de er på jobb, og at de ikke har blitt involvert i prosessen. Foto: Siv Dolmen

– Skal jeg tvinge meg selv til å ikke gjespe når jeg er trøtt? Jeg gjesper når jeg er trøtt, ferdig snakka, sier mangeårig bussjåfør Marit Sauge.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gryr i Norden

Mye har skjedd siden Norge fikk sin første Michelin-stjerne i 1984.

Politikk

Nasjonal dørters­kel­tje­neste og at staten gir Posten ansvaret for å levere lørdags­aviser kan bli svaret når de rødgrønne skal forhandle om stats­bud­sjettet.

Reportasje

Da staten flyttet E6, måtte Grane flytte sentrum etter. Nå råder ordføreren andre kommuner i Nord-Norge til å takke ja til det samme.