Palestina

– Akkurat det vi har fryktet

Israelske soldater stormet og stengte kontorene til palestinske sivilsamfunnsorganisasjoner:

VENTET: Siden seks palestinske organisasjoner ble terrorstemplet i fjor, har det vært ventet at Israel ville aksjonere mot dem. I går skjedde det. Bildet er en skjermdump fra organisasjonen DCI-Ps overvåkingskamera. FOTO: DCI-P VENTET: Siden seks palestinske organisasjoner ble terrorstemplet i fjor, har det vært ventet at Israel ville aksjonere mot dem. I går skjedde det. Bildet er en skjermdump fra organisasjonen DCI-Ps overvåkingskamera. FOTO: DCI-P

I går ble det kjent at israelske soldater har gått til aksjon mot flere palestinske sivilsamfunnsorganisasjoner i Ramallah på den okkuperte Vestbredden. Soldatene ransaket og forseglet kontorene til blant andre al-Haq, Addameer, Bisan Center for Research and Development og Union of Agricultural Work Committees (UAWC). I tillegg etterlot de skriftlige ordre om å stanse drifta.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Vestbredden

Boset­ter­volden på Vest­bred­den økte kraftig denne helga, samtidig som Israel utvider okku­pa­sjonen. En palestinsk menneske­ret­tig­hets­forsker beskriver utvik­lingen som en ny «kata­strofe».

Jemen

Angriper saudisk oljeanlegg: – Inflasjon er det mektigste våpenet i houthienes arsenal

Analyse

I bytte mot «et bra nettverk» jobber frivillige gratis på det svenske stats­mi­nis­ter­parets gods