Ytringsfrihet

– Friskmelder for raskt

Medieviter Petter Bae Brandtzæg mener Norge bør ta flere nasjonale grep for å temme IT-gigantene:

SKEPTISK: Medieprofessor Petter Bae Brandtzæg slakter ytringsfrihetskommisjonens forslag om å opprette et norsk ytringsfrihetsråd. – Vi har nok av slike råd, sier han. Her er Brandtzæg i Oslo ved en tidligere anledning. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Tom Henning BratlieSKEPTISK: Medieprofessor Petter Bae Brandtzæg slakter ytringsfrihetskommisjonens forslag om å opprette et norsk ytringsfrihetsråd. – Vi har nok av slike råd, sier han. Her er Brandtzæg i Oslo ved en tidligere anledning. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Tom Henning Bratlie

– Jeg synes kommisjonen er for tidlig ute med å friskmelde ytringsklimaet i Norge, sier medieprofessor Petter Bae Brandtzæg.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

På tampen

«Va­ter­land» kaster lys over dagens tyske krise.

Kommentar

4K-versjonen av «Kikis bud­ser­vice» er god barnefilm og nok en påminnelse om hvor slitesterk Studio Ghiblis kunst er.

Essay

Defi­ni­sjonen av terrorisme har endra seg, men ameri­kanske kunst­narar har heile vegen åtvara mot totalitære svar på politisk vald.