Palestina

Ser mørkt på konflikten

Etter det seineste angrepet i Jerusalem lover Israels statsminister Yair Lapid hevn:

OPPTRAPPING: Søndag var israelsk politi raskt på plass etter at en palestiner skjøt på en buss i okkuperte Øst-Jerusalem søndag. Den siste tida har det vært en opptrapping i aksjoner og motaksjoner.FOTO: MAYA ALLERUZZO, AP/NTB Maya AlleruzzoOPPTRAPPING: Søndag var israelsk politi raskt på plass etter at en palestiner skjøt på en buss i okkuperte Øst-Jerusalem søndag. Den siste tida har det vært en opptrapping i aksjoner og motaksjoner.FOTO: MAYA ALLERUZZO, AP/NTB Maya Alleruzzo

På søndag gikk en mann på en buss i Gamlebyen i Jerusalem og skjøt rundt seg. Ifølge den israelske avisen Haaretz skal minst åtte personer være skadet. En mann og en gravid kvinne ble alvorlig skadet. Barnet til den gravide ble forløst med keisersnitt samme dag. Barnets tilstand er stabil, men alvorlig.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Cuba

USA innfører straffe­toll mot land som leverer olje til Cuba. Nå kan ting eskalere svært raskt, mener Cuba-ekspert Vegard Bye.

Reportasje

Klasse­kam­pen i Minnea­polis: – Ting blir verre, ikke bedre

Iran

Var dødsfange i Iran: Revo­lu­sjons­forsker Behrooz Ghamari pleier å si at han døde klokka 07.30 på nyttårs­aften i 1984