Palestina

– Uansvarlig og umoralsk

48 palestinere, 17 av dem barn, ble drept i israelske angrep mot Gaza sist helg:

GAZA: 48 palestinere ble drept på Gazastripa i helga. Av dem var 17 barn. Her ser Mohammad Arada i flyktningleiren Rafah, sør på Gazastripa, på ruinene av sitt hjem. Det ble ødelagt av israelske luftangrep. FOTO: DEL HANA, AP/NTB Adel HanaGAZA: 48 palestinere ble drept på Gazastripa i helga. Av dem var 17 barn. Her ser Mohammad Arada i flyktningleiren Rafah, sør på Gazastripa, på ruinene av sitt hjem. Det ble ødelagt av israelske luftangrep. FOTO: DEL HANA, AP/NTB Adel Hana

FNs menneskerettssjef Michelle Bachelet skrev i en pressemelding i går at sivile har betalt en høy pris for Israels angrep mot Gaza i helga.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Jødiske Andy Levin vil hjelpe Abdul el-Sayed å vinne valget

Analyse

Sisi vurderer militær støtte til Saudi-Arabia i kampen mot houthiene.

Brasil

I morgen avgjøres Brasils skjebne de neste fire årene. Men selv med valgseier vil Lula møte en sterk ytre høyre-side, påpeker professor.