Økonomi

Truer med stengte dører

Regjeringen vil hjelpe næringslivet med høye strømpriser

Foreløpig vurderes ingen tiltak for kulturfeltet

PÅ IS: Svein Inge Sunde, direktør ved Anno i Hedmark, er redd noen av de 14 museene kan bli nødt til å stenge hvis de ikke får strømstøtte. Her på Norsk Skogmuseum på Elverum, museet som bruker mest strøm om dagen. Charlotte Førde SkomsøyPÅ IS: Svein Inge Sunde, direktør ved Anno i Hedmark, er redd noen av de 14 museene kan bli nødt til å stenge hvis de ikke får strømstøtte. Her på Norsk Skogmuseum på Elverum, museet som bruker mest strøm om dagen. Charlotte Førde Skomsøy

Nå er det krise. Det måtte også statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) erkjenne overfor NRK mandag morgen. For å bøte på høye strømpriser får i dag husholdningene, bøndene og frivillige organisasjoner strømstøtte.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Verdens fjerde rikeste mann har gitt en tredel av journa­lis­tene i The Washington Post sparken. Det vil gi færre avslø­ringer fra avisa som avdekket Watergate-­skandalen, sier medieviter Jessica Yarin Robinson.

Kommentar

Filmfes­ti­valen i Rotterdam er en på­min­nelse om bredden i inter­na­sjonal film.

Bøker

Hilde Rød-Larsen snakker ut om farens Epstein-koplinger – og lånet av milli­ar­dærens Paris-leilighet.