Energi

EU vil ha tak på gasspris

Europa er desperate etter lavere gasspriser. EU-ekspert mener Norge må hjelpe:

«HEAT OR EAT»: Pamela Ponce fra Madrid klarte ikke å betale strømregningen på tre måneder, og måtte unngå å bruke oppvarming i huset på grunn av skyhøye priser. Bildet er fra januar i år.FOTO: OSCAR DEL POZO, AFP OSCAR DEL POZO«HEAT OR EAT»: Pamela Ponce fra Madrid klarte ikke å betale strømregningen på tre måneder, og måtte unngå å bruke oppvarming i huset på grunn av skyhøye priser. Bildet er fra januar i år.FOTO: OSCAR DEL POZO, AFP OSCAR DEL POZO

– Det er i ferd med å blåse opp til storm. EU forbereder seg på veldig tøff vinter. De er i ferd med å innføre tiltak vi ikke har sett siden oljekrisa i 1974.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Antallet volds­hen­delser og trusler mot lærere fortsetter å øke

Helse

Syke­hjem­met i Oslo ble priva­tisert – 14 ansatte sluttet på ett år

Teknologi

Forbru­ker­rådets Finn Myrstad støtter et forbud mot KI-brillene til tekgi­ganten Meta. I mellomtida synes han brille­butikkene bør ta sin del av ansvaret.