Flyktningar

Meiner Noreg gjer ein god nok jobb

PORT: Mange ukrainarar har kome til det nasjonale ankomst­senteret i Råde i Østfold.FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratliePORT: Mange ukrainarar har kome til det nasjonale ankomst­senteret i Råde i Østfold.FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

I Klassekampen 14. juli gjekk frivillige ut mot staten og bad dei ta ein større del av ansvaret for å hjelpe ukrainske flyktningar som vil til Noreg. Dette skjer etter at det i juni kom fram at regjeringa reduserte talet på ukrainske flyktningar dei vil hente frå nabolandet Moldova, frå 2500 til 500.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Tronskiftet

Pride-ar­ran­ge­menter avlyses, partier vil avstå fra politisk aktivitet og LO tar vervepause. Alt for å vise respekt for kongen.

Barnevern

Til februar i fjor hadde Kjersti Toppe øverste ansvar for barne­ver­net i Norge. Nå kaller hun avdek­kingen av kriminelle i barne­ver­net en politisk skandale.

Tronskiftet

Før helga gjekk Ap og Frp saman om reglar for kva Stortinget ikkje kan gjere fram til konge­grav­ferda. I dag kan reglane bli endra.