Tannhelse

Redd for tannhelsa

Tannleger frykter at dyrtida går på tennene løs:

KOSTBART: Det koster å gå til tannlegen. Tannlegeforeningen roper nå varsko om at økte priser og høyere rente vil hindre mange fra å gå til tannlegen. De ønsker seg en tannhelsepolitikk som utjevner sosiale ulikheter og sikrer god behandling for alle. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher OlssønKOSTBART: Det koster å gå til tannlegen. Tannlegeforeningen roper nå varsko om at økte priser og høyere rente vil hindre mange fra å gå til tannlegen. De ønsker seg en tannhelsepolitikk som utjevner sosiale ulikheter og sikrer god behandling for alle. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN Christopher Olssøn

Prisene øker på mat, bensin og strøm, og denne uka gjorde renta et hopp. Det skaper bekymring hos Tannlegeforeningen, som frykter at dårlige økonomiske tider vil gå utover den nasjonale tannhelsa.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Svalbard

Tidligere har isbjørnen på Svalbard holdt seg unna reinen, men med mindre is må den leite etter mat på annet vis.

Én gang har Fridtjof Klareng Dale aksjonert mot norsk olje­lei­ting. Prisen ble fotlenke og 1,2 millioner kroner.

Rødt

Rødt Oslo har valgt Siavash Mobasheri og Jorunn Folkvord som sine topp­­kandidater. Utfordrer Maren Njøs Kurdøl er ute av kampen.