Russland

Advarer om ringvirk­ninger

Vesten har undervurdert Russlands evne til å svare på sanksjonene, mener ekspert:

NØDHAVN: En russisk soldat med en «Z» på overarmen holder vakt foran en kornsilo på havneområdet i den okkuperte byen Mariupol, der så mange som 20.000 mennesker kan ha blitt drept i krigshandlingene. FOTO: AP/NTB NØDHAVN: En russisk soldat med en «Z» på overarmen holder vakt foran en kornsilo på havneområdet i den okkuperte byen Mariupol, der så mange som 20.000 mennesker kan ha blitt drept i krigshandlingene. FOTO: AP/NTB

Vestens «økonomiske krig» mot Russland, som ble innledet som svar på invasjonen av Ukraina i februar, går ikke akkurat etter planen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Tyskland

Høyre­eks­treme AFD har gjort et sjokkvalg i Sachsen-Anhalt, og satser på regje­ringsmakt i delstaten. Nå kan de få hjelp fra ytre venstre.

Argentina

Argentinas president Javier Milei har endret mening om Falklands­øyene. Han danser etter Trumps pipe, mener veteran.

Reportasje

Et parti som offisielt er erklært ekstre­mistisk og en trussel mot demo­kra­tiet kan i morgen vinne reint flertall i en tysk delstat.