Teater

Reagerer på scenenekt

Hålogaland Teater var invitert til å vise «Et dukkehjem – 15 år etter» i Oslo, men måtte kansellere i siste liten:

KRANGEL: Hålogaland Teaters oppsetning av «Et dukkehjem – 15 år etter» fikk strålende mottakelse i fjor. Nå hadde mange i hovedstaden gledet seg til å se oppsetningen, men den gang ei. FOTO: KNUT ÅSERUD/HÅLOGALAND TEATER Fotograf Knut AaserudKRANGEL: Hålogaland Teaters oppsetning av «Et dukkehjem – 15 år etter» fikk strålende mottakelse i fjor. Nå hadde mange i hovedstaden gledet seg til å se oppsetningen, men den gang ei. FOTO: KNUT ÅSERUD/HÅLOGALAND TEATER Fotograf Knut Aaserud

Hålogaland Teaters oppsetning av «Et dukkehjem – 15 år etter» fikk strålende mottakelse av teaterkritikerne i fjor. Så da teateret ble bedt om å bidra under Heddadagene, var det ingen tvil om hvilken forestilling de skulle sende av gårde til Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Teater

Kunst

Kniven i ilden

Den kvenske historien løftes fram i «Kniven i ilden», men forestillingen stoler for lite på forelegget og blir for hektisk og høytidelig.

Teater

Forlis Bar

Aktuell problematikk, mykje god nordnorsk humor, men ei litt for outrert historie.

Teater

Clay

Kompaniet Susie Wang har laget en helt ny versjon av en fire år gammel forestilling. Men lykkes de?