Lo

Ber LO bry seg

Miljøbevegelsen retter klimapress mot LO-kongressen:

BAD: Cinta Hondsmerk fra Extinction Rebellion «drukner» i «olje» utenfor Fagforbundets kontorer i Oslo. De hadde med en kake til forbundet med teksten «ingen kompromiss». Hanne Marie Lenth SolbøBAD: Cinta Hondsmerk fra Extinction Rebellion «drukner» i «olje» utenfor Fagforbundets kontorer i Oslo. De hadde med en kake til forbundet med teksten «ingen kompromiss». Hanne Marie Lenth Solbø

Jørgen Rognerud og Stine Gimle ser spørrende på hverandre. Resten av denne inneklemte fredagen har det vært musestille i resepsjonen til Fagforbundet i Keysers gate.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Adhd

Flere kommer til St. Olavs i Trondheim med psykose etter å ha gått på ADHD-medisin, forteller overlegene Andreas Jarlalein Knutsen og Astri Vetlesen.

Økonomi

Det er helt reelle økonomiske problem­stil­linger som gjør folk bekymret over egen og norsk økonomi, mener sjeføkonom Roger Bjørnstad.

Klima

I dag tillater Norge bare fangst av vågehval, men det vil Måsøy-ordfører Ingrid Majala ha slutt på. Hun vil åpne for fangst av knølhval på 30 tonn, men regje­ringen er skeptisk.