Ukraina

Karer til seg det de klarer

Russland erklærer full kontroll i Mariupol

Flytter styrker til ny offensiv i Donbass:

USIKKER FRAMTID: En militærkjøretøy fra Folkerepublikken Donetsk leder busser med ukrainske tjenestemenn fra Mariupol til en leir i Olyonivka etter avslutningen av slaget i Mariupol. FOTO: AP/NTB USIKKER FRAMTID: En militærkjøretøy fra Folkerepublikken Donetsk leder busser med ukrainske tjenestemenn fra Mariupol til en leir i Olyonivka etter avslutningen av slaget i Mariupol. FOTO: AP/NTB

Hundrevis av russiske soldater kan ha blitt drept da de tidligere denne måneden forsøkte å krysse elva Severskij Donets øst i Ukraina. Hendelsen er beskrevet som det største russiske tapet av tropper siden de invaderte Ukraina 24. februar, og har fått massiv medieomtale.

Utenriks

Unike perspektiver på verden – rett i innboksen

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Midtøsten

Hizbollah raser mot det nye ramme­verket Israel og Libanon har signert. Analy­ti­kere advarer om at det kan forverre situa­sjonen i Libanon og svekke utsiktene for fred mellom USA og Iran.

Fotball-vm

Noen tanker etter to uker på svinedyr fot­ball­fest.

Ukraina-krigen

Ukraina øker presset mot Russland med flere drone­an­grep. Analy­ti­kere mener krigen preges av gjensidig eskalering.