Lo

Tar oljekampen

Fagforbundet varsler grønne forslag på LO-kongressen:

MERKES: Mange av Fagforbundets medlemmer påvirkes av klimaendringene, sier forbundsleder Mette Nord. Her fra LOs representantskapsmøte i Oslo i februar. FOTO: HANNE LARIE LENTH SOLBØ Hanne Marie Lenth SolbøMERKES: Mange av Fagforbundets medlemmer påvirkes av klimaendringene, sier forbundsleder Mette Nord. Her fra LOs representantskapsmøte i Oslo i februar. FOTO: HANNE LARIE LENTH SOLBØ Hanne Marie Lenth Solbø

– Vi må erkjenne at vi må fase ut fossile energikilder for å redde klimaet på jordkloden. Vi støtter oss på FNs klimarapporter som sier at det er kode rød, sier leder i Fagforbundet Mette Nord.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Janne Pedrikke Hamre var insti­tu­sjons­leiar i barne­verns­sel­skapet Næromsorg i fleire månadar, opplyste selskapet til Bufetat. Men Hamre har aldri jobba i selskapet.

Barnevern

LOs største forbund er overrasket over at Ap-statsråd Lene Vågslid freder kommer­si­elle i barne­ver­net.

Kriminalomsorg

Høyt kvali­fisert ar­beids­kraft lekker ut av norske fengsler. Leder av fengsels­forbund slår alarm om kuttplaner.