Russland

Frykter nytt jernteppe

Reporteren Jelena Tsjernenko mener vestlig boikott gir gratis skyts til russisk propaganda:

TØFFE TAK: Politibetjenter forbereder seg på å pågripe Dmitrij Reznikov foran Kreml i Moskva 13.mars. Han holder et ark med åtte stjerner på, som kan tolkes som å stå for «nei til krigen» på russisk. Reznikov ble funnet skyldig i å ha diskreditert de russiske styrkene og dømt til å betale en bot på 50.000 rubler. FOTO: SOTA/AP/NTB TØFFE TAK: Politibetjenter forbereder seg på å pågripe Dmitrij Reznikov foran Kreml i Moskva 13.mars. Han holder et ark med åtte stjerner på, som kan tolkes som å stå for «nei til krigen» på russisk. Reznikov ble funnet skyldig i å ha diskreditert de russiske styrkene og dømt til å betale en bot på 50.000 rubler. FOTO: SOTA/AP/NTB

«Jeg er i Jerevan». «Jeg er i Istanbul». «Jeg er i Doha».

Utenriks

Unike perspektiver på verden – rett i innboksen

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Colombia

I dag overtar ytre høyres Abelardo de la Espriella presi­dent­em­betet i Colombia. Unge kolom­bi­anske aktivister på venstre­sida frykter for framtida.

Midtøsten

Det er isfront mellom USAs nærmeste allierte i Midtøsten: Israel og Nato-landet Tyrkia. En ny kald krig vokser fram i regionen, ifølge statsviter Stig Jarle Hansen.

Argentina

Tusenvis raser mot president Javier Mileis lovforslag som vil gjøre det enklere for uten­lands­ke investorer å kjøpe argentinsk land – og åpne for brann som virke­mid­del for eien­doms­spe­ku­la­sjon.