Analyse

Haler innpå Macron

Klart for første omgang i Frankrikes presidentvalg i morgen:

NÆRMER SEG: Marine Le Pen hilser på en fruktselger på markedet i Narbonne, sør i Frankrike. FOTO: JOAN MATEU PARRA, AP/NTB Joan Mateu ParraNÆRMER SEG: Marine Le Pen hilser på en fruktselger på markedet i Narbonne, sør i Frankrike. FOTO: JOAN MATEU PARRA, AP/NTB Joan Mateu Parra

Presidentvalgkampen fram mot første valgomgang i Frankrike har blitt beskrevet som både rar og kjedelig i landets presse. For bare noen uker siden tok de fleste valgeksperter og kommentatorer det nærmest for gitt at Emmanuel Macron, som økte i popularitet etter å ha prøvd seg på telefondiplomati med Vladimir Putin, ville få fem nye år.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Israel

Bosetter­volden er et resultat av villet politikk, sier militær­sosiolog

Ukraina-krigen

USA og Ukraina forsøker å finne tilbake til et felles spor. Forsker Mark Galeotti ser likevel tegn til en reell freds­pro­sess.

USA

I Maine lytter venstre­po­pu­listen Troy Jackson nå til konsu­lenter i Washington D.C. Er det så lurt?