Rødt

Forsvarer verv for nettsted

Oppvask i Rødt om steigan.no

Landsstyremedlem svarer på kritikken

MOTSVAR: Per-Gunnar Kung Skotåm er fylkestingspolitiker for Rødt i Nordland og sitter i partiets landsstyre. Partiveteranen får nå kritikk for sitt verv som styreleder for selskapet bak det kontroversielle nettstedet Steigan.no. Her er Skotåm i hjembygda Sulitjelma i Fauske. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieMOTSVAR: Per-Gunnar Kung Skotåm er fylkestingspolitiker for Rødt i Nordland og sitter i partiets landsstyre. Partiveteranen får nå kritikk for sitt verv som styreleder for selskapet bak det kontroversielle nettstedet Steigan.no. Her er Skotåm i hjembygda Sulitjelma i Fauske. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

Det kontroversielle nettstedet steigan.no, drevet av AKP (ml)-grunnlegger Pål Steigan, har de siste årene vokst seg stort. Med en modell som i stor grad handler om å så tvil om massemedienes fortellinger om krig, utenrikspolitikk, vaksiner og koronapandemien, var nettstedet i fjor en av de 20 mest delte i Norge.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Russland

Ordføreren i Vardø spør seg om festi­val­styret vil fastholde i et vennskap med Russland

Reportasje

På Tjøme kan familier med dårlig råd ta ferie med Madabber Danial Arozo og andre frivillige. Ifølge Røde Kors er det dobbelt så mange som søker enn som får plass.

Kraft

Frp vil ikke ha dem, men vil ikke regulere dem