Arbeidsliv

Folket støtter de lavtlønte

85 prosent av folket mener lavtlønte må få et løft i lønnsoppgjøret, viser Sentio-måling:

BRA JOBB: Kristoffer Momrak kunne ikke tenkt seg å være lærer i stedet for å jobbe ved aktivitetsskolen. – Det er mye morsommere å drive formidling knyttet til noe som er lystbetont i stedet for å samle 30 unger i et klasserom og håpe de hører etter, sier han. Christopher OlssønBRA JOBB: Kristoffer Momrak kunne ikke tenkt seg å være lærer i stedet for å jobbe ved aktivitetsskolen. – Det er mye morsommere å drive formidling knyttet til noe som er lystbetont i stedet for å samle 30 unger i et klasserom og håpe de hører etter, sier han. Christopher Olssøn

– Mange av mine kolleger kan ikke leve av lønna si. Og nå går matprisene, strømprisene og husleia opp, men det gjør ikke lønna, sier Kristoffer Momrak.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Gruvedrift

Mens miljø­be­ve­gelsen jobber for å stoppe gruvedum­ping i Førde­fjor­den, gjør selskapet Nussir seg klar for å dumpe gruve­av­fall i Reppar­fjorden.

Miljø

Nordic Mining dumper gruve­av­fall selv etter Førde­fjord­dommen. Det kan være straffbart, mener jusspro­fessor.

Transport

Sp, Rødt og MDG vil stramme inn tilgangen på elsparke­sykler