Medier

Google frykter «ondsinnede aktører»

SKEPTISK: Google Norges Kommunikasjonssjef Sondre Ronander tror en hviteliste er feil vei å gå. FOTO: SKEPTISK: Google Norges Kommunikasjonssjef Sondre Ronander tror en hviteliste er feil vei å gå. FOTO:

En samlet norsk mediebransje har bedt tek-giganter som Google og Facebook om å utarbeide en hviteliste over redaktørstyrte, norske medier som ikke skal kunne sensureres eller blokkeres. Ifølge Norsk Redaktørforeninge har omfanget av slik inngripen fra de sosiale medieplattformene økt i omfang den siste tida. Selskapene på sin side viser til sine interne retningslinjer for hva som er tillatt å publisere.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Fritt Ord er i ferd med omgjøre Litte­ra­tur­huset til et konferanse­senter, mener Ingvild Herzog i Norsk forfat­ter­sen­trum.

Medier

Schibsted er klare dersom USA trekker ut tek-pluggen – og vil dele løsningen med andre

Økonomi

Litte­ra­tur­huset i Oslo skal utvide kapa­si­teten. Samtidig kastes orga­ni­sa­sjoner og skrivende ut av huset.