Bøker

Cissi Wallin ble frikjent

Cissi Wallins norske forlegger mener frikjennelsen i retten i går styrker alle menneskers rett til å skrive sin egen historie:

FRIKJENT: Den svenske staten gikk til sak mot feminist og forfatter Cissi Wallin for misbruk av trykkefriheten etter at hun ga ut den selvbiografiske boka «Allt som var mitt». I går ble hun frikjent. Johannes FrandsenFRIKJENT: Den svenske staten gikk til sak mot feminist og forfatter Cissi Wallin for misbruk av trykkefriheten etter at hun ga ut den selvbiografiske boka «Allt som var mitt». I går ble hun frikjent. Johannes Frandsen

– Dette er en seier for ytringsfriheten, en seier for retten alle mennesker har til å få skrive sin egen historie, sier Marie Lexow, Cissi Wallins norske forlegger, på linje fra Stockholms tingrett.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ved veis ende

Dag Seierstad (1936–2026)

Kunst

I Paris stilte Ragnhild Keyser ut med Pablo Picasso. Her hjemme ble hun kalt en maler­kunstens stivkrampe­pa­sient, og verkene karak­te­risert som «kubistisk barnesnak».

Bøker

Bjørneboe er sentral i fortel­lingen om Torgersen, mener Bjørn Olav Jahr