Intervju

Klassisk Hval

Objekt og predikativ: Jenny Hvals nyeste viser at det fortsatt finnes nye svinger å sneie, på poplåtas vei fra vers til refreng.

I BAKGÅRDENS OFFENTLIGHET: Jenny Hval i bakgården utenfor sitt studiorom på Grünerløkka i Oslo. Hanne Marie Lenth SolbøI BAKGÅRDENS OFFENTLIGHET: Jenny Hval i bakgården utenfor sitt studiorom på Grünerløkka i Oslo. Hanne Marie Lenth Solbø

– Dette skulle egentlig være et dobbeltalbum med 15 låter som gikk i flere forskjellige retninger enn de som er på plata nå. Jeg hadde noen ting som var mer balladete, jeg hadde en grungelåt – og jeg hadde en veldig catchy låt som jeg ikke følte var ferdig, men som ville forklart plata mye bedre enn noen av de som er på plata gjorde – fordi den handla om at jeg fikk hund, forklarer Jenny Hval, på vei uti et av utallige sidespor i vår samtale ved et kaffebarbord en formiddag forrige uke på Grünerløkka.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Musikkmagasinet

Samlealbum

Er det goth nok?

Ny, ambisiøs samleplate med «goth divas» er for mye og for lite på en gang.

Album

Hipt liv

Ata Kak tar med en singulær hiplife-klassiker til «Karpe World».

Essay

Skam deg, gutt

Barry Walters nye bok tar et nødvendig dypdykk i den skeive musikkhistorien.