Russland

Advarer mot å stenge dørene

Forsker mener Vesten må sikre at det finnes mulige utveier for Vladimir Putin:

ADVARER: Vladimir Putin og nestleder for det russiske sikkerhetsrådet Dmitrij Medvedev under et møte i Kreml. Deres advarsler til vesten blir stadig sterkere – i takt med sanksjonene. FOTO: ALEXANDER ­ZEMLIANICHENKO, AFP/NTB Alexei NikolskyADVARER: Vladimir Putin og nestleder for det russiske sikkerhetsrådet Dmitrij Medvedev under et møte i Kreml. Deres advarsler til vesten blir stadig sterkere – i takt med sanksjonene. FOTO: ALEXANDER ­ZEMLIANICHENKO, AFP/NTB Alexei Nikolsky

«Vi skal gi russerne en total økonomisk og finansiell krig.» Det sa den franske finansministeren Bruno Le Maire til nyhetskanalen Franceinfo i går. «Vi skal sørge for kollaps i den russiske økonomien», fortsatte han.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Migrasjon

Storbri­tannia og Frankrike er enige om tiltak for å stanse båtflykt­ninger. Lachlan Macrae fra Calais Food Collective frykter det kan føre til økt fiendt­lig­het mot migranter.

Tyrkia

PKK legger ned våpnene etter 40 år med væpnet kamp

Belarus

Belarus løslater en rekke politiske fanger. Men demo­krati­be­ve­gelsen får det ikke bedre av den grunn, sier Belarus-forsker Paul Hansbury.