Arbeidsliv

Vil ha lønna de har krav på

Far og sønn Afanasi og Artur Mladinov krever erstatning for å ha kjørt varer i timevis uten å få nok betalt:

FAMILIEMIDDAG: Etter en lang arbeidsdag smaker det godt med mat for Artur og Afanasi Mladinov. Afanasi snakker med barnebarn via videochat på mobiltelefonen, og lar dem være med på måltidet. Ved siden av Artur står kona hans Tatiana. Anniken C. MohrFAMILIEMIDDAG: Etter en lang arbeidsdag smaker det godt med mat for Artur og Afanasi Mladinov. Afanasi snakker med barnebarn via videochat på mobiltelefonen, og lar dem være med på måltidet. Ved siden av Artur står kona hans Tatiana. Anniken C. Mohr

Mesteparten av arbeidsdagen pleide Artur Mladinov å tilbringe bak rattet. Dagene besto stort sett av det samme: Å frakte kjøkkendeler fra lageret til Ikea, bære det ut av varebilen og inn døra, ofte opp mange etasjer. Jobben var fysisk krevende med tunge løft, derfor hadde han faren Afanasi med som hjelpemann.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Utdanning

Norske elevar gjer det dårlegare på skulen. Lærar Tore Haugstvedt trur ei av årsakene er at mange ikkje får møta motstand.

Kongens gravferd

Kong Harald V samla folket ein siste gong

Barnevern

Lars Mamen i Fair Play Bygg Oslo har sett flere aktører som driver med arbeids­livs­kri­mi­na­litet i bygge­bran­sjen etablere seg innen barnevern.