Fokus

Dette er et ran

USA bomber først og beslaglegger etterpå.

Noen ganger avslører makta seg, og ikke alltid på spektakulært vis. Da USA i sin tid forberedte seg på invasjonen av Irak, handlet det meste riktignok om dramatiske ting som masseødeleggelsesvåpen og terrorbånd som ikke eksisterte. Men et talepunkt den gangen som mange har glemt, handlet om det som skulle skje etter at USA hadde bombet Irak og styrtet regimet til diktatoren Saddam Hussein.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Fokus

Vi diskuterer hva den sykmeldte må gjøre for å komme tilbake. Men hva med jobben hun skal tilbake til?

Vi diskuterer stadig hvilke verdier innvand­rere og muslimer må slutte opp om. Men hvem eier egentlig de «norske» verdiene?

I Storbri­tannia har Palantir bygd en offentlig helse­platt­form. Resultatet viser et selskap som ikke er så mytisk som vi tror.