Kunst

Avviser anklage om kansellering

AVINVITERT: Tonje Gjevjon mistenker at ytringene hennes om transpersoner har ført til at museer kansellerer henne. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieAVINVITERT: Tonje Gjevjon mistenker at ytringene hennes om transpersoner har ført til at museer kansellerer henne. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

I en kronikk i dagens avis hevder kunstner Tonje Gjevjon at hun er blitt kansellert av ulike kunstinstitusjoner. De nyeste eksemplene hun viser til, er Kunstplass i Oslo og Kvinnemuseet i Kongsvinger.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Next Ge­ne­ration

Hva opptar den nye generasjonen skandinaviske kunstnere?

Kunst

I Am Tony

Arthur Jafa feirer den amerikanske populær­kulturens suverenitet, samtidig som han blott­legger dens tilknytning til rasisme, vold og lidelse.

Kunst

Stuart ­Mayes: | Following Eugene: A Spring Outing

Svenske Eugene Janssons (1862–1915) mannekropp-malerier er formen Stuart Mayes’ arbeider støpes i på Uppsala Konstmuseum.