Akademia

Lite forskning på tiltak

Professor Mette Kalager etterlyser flere forskningsmidler for å kunne evaluere pandemitiltakene:

KUNNSKAPSTØRST: Mette Kalager, professor i samfunnsmedisin, mener vi trenger mer kunnskap om de ulike restriksjonene som er blitt innført under pandemien – blant annet dem som har rammet kulturlivet. Christopher OlssønKUNNSKAPSTØRST: Mette Kalager, professor i samfunnsmedisin, mener vi trenger mer kunnskap om de ulike restriksjonene som er blitt innført under pandemien – blant annet dem som har rammet kulturlivet. Christopher Olssøn

– Det er høyst kritikkverdig at det ikke er blitt lyst ut spesifikke midler til å evaluere de ulike tiltakene som er blitt iverksatt under pandemien, sier professor Mette Kalager.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Film

Produsent Andrea Berentsen Ottmar er skuffet over Aps holdning til filmpo­li­tikken.

Bøker

For 100 år siden skjedde det som er blitt kalt norsk kultur­journalistikks største tabbe. Men hoved­personen selv holdt maska.

Kulturuka

Er autisme fortsatt en diagnose – eller er det blitt et slags adelsmerke?