Strømkrise

Krever kontroll over krafta

Bønder, naturvernere og fagbevegelse demonstrerte utenfor Stortinget i går:

BRÅK: Industriarbeidere, bønder og naturvernere samlet seg til aksjon mot høyre strømprise foran Stortinget i går. Hanne Marie Lenth SolbøBRÅK: Industriarbeidere, bønder og naturvernere samlet seg til aksjon mot høyre strømprise foran Stortinget i går. Hanne Marie Lenth Solbø

Regjeringen kan havne i trøbbel med egne kjernevelgere hvis ikke de leverer en varig løsning på strømpriskrisa. Det demonstrerte en brei allianse av fagorganiserte, naturvernere og bønder som samlet seg på plenen utenfor Stortinget i går.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Drivstoff

Det er klart for rødgrønn dragkamp om kutt i drivstoff­av­gif­tene. Klasse­kam­pen har loddet stemningen hos lokale Ap-topper.

Islam

Det er de som ikke snakker om problemene i muslimske miljøer, som er de virkelige fiendene, mener den tyske imamen Seyran Ates.

Økonomi

En ny strøm­pris­krise kan koste milliarder. Isak Lekve i De Facto ber poli­ti­kerne utvide norgespris-ordningen til å gjelde for kommuner og næringsliv.