Film

Taushet brytes i Tromsø

– Små kulturer må ikke bli glemt i en stor bevegelse som metoo, sier regissøren av «Tystnaden i Sápmi».

VARSLER: Marion Anne Knutsen startet opprullingen av Tysfjord-saken. I «Tystnaden i Sápmi» forteller hun om både takk og hets for åpenheten. BEGGE FOTO: PARANORD FILM VARSLER: Marion Anne Knutsen startet opprullingen av Tysfjord-saken. I «Tystnaden i Sápmi» forteller hun om både takk og hets for åpenheten. BEGGE FOTO: PARANORD FILM

«Her har Ida og Marion fortalt. Ingen kan si at det ikke har skjedd. Det er ikke taust lenger», sier dokumentarfilmskaper Liselotte Wajstedt mot slutten av sin egen film «Tystnaden i Sápmi».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Film

Serier

This Is a Gardening Show

Barnevennlig om hagearbeid og det som spirer og gror i naturens spiskammer.

Film

The Devil Wears Prada 2

«The Devil Wears Prada 2» retter et kritisk blikk mot dagens digitale medievirkelighet, men er samtidig fylt av kjente motepåvirkere.

Film

Gaza

Ein poetisk 2019-rapport frå Gaza får ny meining i dag.