Jordbruk

På bar bakke

Kostnadsauke på 300.000 for bonden Arne Manger:

ARBEIDSHEST: Sidan Arne Manger kjøpte gard i 2017, har det vore få fridagar. FOTO: ANNIKEN C. MOHR ARBEIDSHEST: Sidan Arne Manger kjøpte gard i 2017, har det vore få fridagar. FOTO: ANNIKEN C. MOHR

– No er det så ille at det er snakk om eksistensen til norsk landbruk, seier Arne Manger, som leverer mjølk og storfe til det norske folk frå garden på Lesja.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ved veis ende

Kong Harald V var en folkekjær konge, også blant re­pub­li­ka­nere. Vi spurte folk på venstre­sida:1. Hvordan vil du huske kongen?2. Hvorfor har kongen vært så populær blant repub­li­ka­nere og venstre­ra­di­kale?

Eu

Ei fersk EU-måling syner at dei under 30 år er den einaste gruppa der flest vil ha norsk EU-medlemskap.

Arbeidsliv

Grunn­plan­s­nett­verket Pensjon for alle er ikke imponert over LO­­­ledelsens pensjons­for­slag. De mener unge kan få en dårligere ordning.