Region

– Ille på alle nivåer

Viken Sp frykter de ikke får lagt ned fylket:

BRUDD: Sps gruppeleder i Viken Brita Skallerud er skuffet og kaller Akershus Arbeiderpartis ønske om å beholde Viken et avtalebrudd. Her er hun fotografert på gården sin på Kløfta. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN BRUDD: Sps gruppeleder i Viken Brita Skallerud er skuffet og kaller Akershus Arbeiderpartis ønske om å beholde Viken et avtalebrudd. Her er hun fotografert på gården sin på Kløfta. FOTO: CHRISTOPHER OLSSØN

At Akershus Arbeiderparti har gått inn for å beholde storfylket Viken, skaper uro i samarbeidet mellom Senterpartiet og Arbeiderpartiet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Innvandring

Erlend Wiborg (Frp) ville vite hvor mange innvand­rere som er selvfor­sørget. Svaret han fikk, likte han ikke.

Gaza-krigen

Oljefondet er mino­ri­tets­ak­sjonær, skriver finans­mi­nis­teren i svar om Israel-aksjer. Ansvars­fra­skri­velse, mener Mads Harlem.

Reportasje

Hva er det mest isra­elvenn­lige sted på denne jord? Sokndal i Rogaland, mener Benjamin Netanyahus egen presse­rådgiver. Men i dag samles bygdas palestina­venner offentlig for aller første gang.