Barnehager

Advarer mot store aktører

Avgått barnehagetopp Anne Lindboe etterlyser bedre regulering av barnehagesektoren:

JOBBSØKER: Etter nesten fire år gikk Anne Lindboe av som administrerende direktør for Private Barnehagers Landsforbund. Nå sier det tidligere barneombudet og barnelegen at hun vil tilbake til røttene i en ny jobb. FOTO: SIV DOLMEN Foto: Siv DolmenJOBBSØKER: Etter nesten fire år gikk Anne Lindboe av som administrerende direktør for Private Barnehagers Landsforbund. Nå sier det tidligere barneombudet og barnelegen at hun vil tilbake til røttene i en ny jobb. FOTO: SIV DOLMEN Foto: Siv Dolmen

Det nye året startet med et brak for Anne Lindboe. Mandag gikk hun på dagen fra sin stilling som administrerende direktør i Private Barnehagers Landsforbund (PBL).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Skole

Oslos effek­ti­vi­se­ringsråd vil gi elevene kortere skoledag. Uaktuelt, svarer skole­by­råden.

Arbeidsliv

I fjor endte lønns­veks­ten på 4,8 prosent. NHO-toppen mener den må kraftig ned.

Reportasje

Erik Charbellet går fra politiet til det nyopp­ret­tede Fair Play-kontoret i Møre og Romsdal. Han er sjokkert over omfanget av arbeids­livs­kri­mi­na­litet.