Barnehager

Advarer mot store aktører

Avgått barnehagetopp Anne Lindboe etterlyser bedre regulering av barnehagesektoren:

JOBBSØKER: Etter nesten fire år gikk Anne Lindboe av som administrerende direktør for Private Barnehagers Landsforbund. Nå sier det tidligere barneombudet og barnelegen at hun vil tilbake til røttene i en ny jobb. FOTO: SIV DOLMEN Foto: Siv DolmenJOBBSØKER: Etter nesten fire år gikk Anne Lindboe av som administrerende direktør for Private Barnehagers Landsforbund. Nå sier det tidligere barneombudet og barnelegen at hun vil tilbake til røttene i en ny jobb. FOTO: SIV DOLMEN Foto: Siv Dolmen

Det nye året startet med et brak for Anne Lindboe. Mandag gikk hun på dagen fra sin stilling som administrerende direktør i Private Barnehagers Landsforbund (PBL).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Bygge­bran­sjen sliter, og mange bedrifter nedbe­manner. Men Felles­for­bundet mener bransjen fortsatt har råd til real­lønns­vekst.

Skole

Elevene mistet hver sjette time med til­rette­lagt opplæring, viser en kart­leg­ging fra Trøndelag. Det kan bli dyrt i lengden, tror Jan-Erik Frisli, som har en sønn med dysleksi.

Reportasje

Frøydis betaler 70.000 for full tank