Barnehager

Advarer mot store aktører

Avgått barnehagetopp Anne Lindboe etterlyser bedre regulering av barnehagesektoren:

JOBBSØKER: Etter nesten fire år gikk Anne Lindboe av som administrerende direktør for Private Barnehagers Landsforbund. Nå sier det tidligere barneombudet og barnelegen at hun vil tilbake til røttene i en ny jobb. FOTO: SIV DOLMEN Foto: Siv DolmenJOBBSØKER: Etter nesten fire år gikk Anne Lindboe av som administrerende direktør for Private Barnehagers Landsforbund. Nå sier det tidligere barneombudet og barnelegen at hun vil tilbake til røttene i en ny jobb. FOTO: SIV DOLMEN Foto: Siv Dolmen

Det nye året startet med et brak for Anne Lindboe. Mandag gikk hun på dagen fra sin stilling som administrerende direktør i Private Barnehagers Landsforbund (PBL).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Reportasje

I flere år har aktivister samlet inn biler og sendt til fronten i Ukraina. Denne gangen er også fag­foreningsveteran Boye Ullmann med på turen.

Forsvar

Forhand­lin­gene om forsvars­for­liket får utsatt frist for enighet. Frps Morten Kol­bjørn­sen sier Heime­ver­net trolig fredes fra kutt.

Innvandring

Det kan bli lettere å kaste ut kriminelle utlen­dinger, og det åpnes for asylbe­handling i utlandet. Men veien dit er lang, mener menneske­ret­tig­hets­topp.