Barnehager

Advarer mot store aktører

Avgått barnehagetopp Anne Lindboe etterlyser bedre regulering av barnehagesektoren:

JOBBSØKER: Etter nesten fire år gikk Anne Lindboe av som administrerende direktør for Private Barnehagers Landsforbund. Nå sier det tidligere barneombudet og barnelegen at hun vil tilbake til røttene i en ny jobb. FOTO: SIV DOLMEN Foto: Siv DolmenJOBBSØKER: Etter nesten fire år gikk Anne Lindboe av som administrerende direktør for Private Barnehagers Landsforbund. Nå sier det tidligere barneombudet og barnelegen at hun vil tilbake til røttene i en ny jobb. FOTO: SIV DOLMEN Foto: Siv Dolmen

Det nye året startet med et brak for Anne Lindboe. Mandag gikk hun på dagen fra sin stilling som administrerende direktør i Private Barnehagers Landsforbund (PBL).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Pride

Pride-arrangøren bruker ekstra penger på sikkerhets­tiltak for at paraden neste uke skal være trygg.

Avgift

Pumpe­pri­sen gjorde eit stort hopp då avgifta på bensin og diesel blei norma­li­sert. For folk flest vil det gå bra, seier ekspertar.

Barnevern

Barne­verns­fore­taket Bevisstung ansatte en person som var løslatt på prøve etter å ha blitt dømt til forvaring for grov vold.