Klima

Norge klare til å gi gass

EU-kommisjonen foreslår å definere gass og atomkraft som grønne investeringer:

STORE PENGER: Norge vil tjene godt framover dersom forslaget fra EU-kommisjonen om å regne gass som en «grønn investering» vedtas av medlemslandene. FOTO: MARIT HOMMEDAL, NTB Marit HommedalSTORE PENGER: Norge vil tjene godt framover dersom forslaget fra EU-kommisjonen om å regne gass som en «grønn investering» vedtas av medlemslandene. FOTO: MARIT HOMMEDAL, NTB Marit Hommedal

EU-kommisjonen er i ferd med å gjøre gass «grønt».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Hvorfor har regje­ringen brukt over fem år på å skjerpe politi­at­testen for ansatte i barne­ver­net? Det vil ikke justis­mi­nis­teren svare på.

Samferdsel

Leder i Øst-Finn­mark­rådet og Vadsø-ordfører Wenche Pedersen (Ap) ber samferd­sels­mi­nis­teren droppe flykutt i nord.

Hotelleier og lokal­po­li­tiker for Bygdelista i Måsøy Logen Kart­hige­san ber om krisegrep for Finnmark: null skatt i fem år.