Vindkraft

Strid om historisk dom

SV ber statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) stilla i Stortinget med svar om Fosen-saka:

TIL STORTINGET: SV, MDG og Raudt vil at statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) kjem til Stortinget og orienterer om konsekvensane av Fosen-­dommen. Her er stats­ministeren på veg til Stor­tinget i ei anna anledning. FOTO: FARTEIN RUDJORD Fartein RudjordTIL STORTINGET: SV, MDG og Raudt vil at statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) kjem til Stortinget og orienterer om konsekvensane av Fosen-­dommen. Her er stats­ministeren på veg til Stor­tinget i ei anna anledning. FOTO: FARTEIN RUDJORD Fartein Rudjord

Det er framleis i det blå kva konsekvensar den historiske Fosen-dommen får.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Leder i Felles­forbundet Christian Justnes kommer med marsjordre til regje­ringen: Stans byggingen av alle nye datasentre.

Politikk

Erfaring vann fram då fleire lag i Oslo Arbei­dar­parti valde Marthe Scharning Lund som byråds­leiar­kan­didat for partiet.

Rødt

I et hemmelig brev til Rød Ungdom stilte Rødt tre spørsmål. Et av dem var om ungdoms­or­ga­ni­sa­sjonen tar avstand fra terrorisme som politisk virke­mid­del.