Frp

Til kamp mot dei «hovudlause»

Frp-leiar Sylvi Listhaug peikar ut klimapolitikk som ei hovudsatsing framover:

OPPOSISJON: Dei folkevalde tekk ikkje innover seg at klima­politikken gjer liva til vanlege folk vanskeleg, meiner Frp-leiar Sylvi Listhaug. Ho rettar skarp kritikk mot den nye regjeringa. FOTO: SIV DOLMEN Foto: Siv DolmenOPPOSISJON: Dei folkevalde tekk ikkje innover seg at klima­politikken gjer liva til vanlege folk vanskeleg, meiner Frp-leiar Sylvi Listhaug. Ho rettar skarp kritikk mot den nye regjeringa. FOTO: SIV DOLMEN Foto: Siv Dolmen

Då Sylvi Listhaug og Framstegspartiet gjekk ut av den borgarlege regjeringa i januar i fjor, sa partileiaren at ho var drit lei av å samarbeide med partia Venstre og KrF, og at ho gledde seg til å sitje i opposisjon og byggje opp partiet til gamle høgder att.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Politikk

Fylkes­le­deren i Vestland Ap går ut mot regje­ringens Posten-kutt

Helse

Endelig kan tann­legen juble: – Har jobbet for dette i 25 år

Oljefondet

Om utvalget som så på etikken i Oljefondet, får det som de vil, kan det svekke standarden hos andre fond, mener etikk­sje­fen i KLP.