Bøker

Her er barnet helten i boka

I år ligger det mange «personaliserte» barnebøker under juletrærne. Bruk med måte, advarer forsker:

LESER SAMMEN: Farfar Kenneth Zetlitz og Aaron (8) bytter på å lese høyt hjemme i Våler. Bøkene er morsomme og rare, syns Aaron – og enten de handler om å bli storebror eller å utforske spøkelseshus, har han hovedrollen. Siv DolmenLESER SAMMEN: Farfar Kenneth Zetlitz og Aaron (8) bytter på å lese høyt hjemme i Våler. Bøkene er morsomme og rare, syns Aaron – og enten de handler om å bli storebror eller å utforske spøkelseshus, har han hovedrollen. Siv Dolmen

– «Pappa sitter og skriver på datamaskinen sin og ser ikke at Aaron kommer flyvende … Det er umulig for pappa å vite at det er Aaron som er blitt en flue.»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Akademia

Fagtids­skrif­tene håver inn penger på falske artikler, mener forsker Morten Oksvold

På tampen

Ein ny dokumentar om «gamle Noreg» dreg Asle Tojes pompøse ord ned på jorda.

Bøker

Fritt Ord er i ferd med omgjøre Litte­ra­tur­huset til et konferanse­senter, mener Ingvild Herzog i Norsk forfat­ter­sen­trum.