Vindkraft

Får ikke svar om Fosen

Sametinget er «sterkt bekymret» for tilliten til Olje- og energidepartementet:

KRITISK: Sametingspresident Silje Muotka, her på tur med hunden Bilke, frykter at olje- og energiministeren forsøker å gjøre om på vedtakene som er dømt ugyldige av Høyesterett. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning BratlieKRITISK: Sametingspresident Silje Muotka, her på tur med hunden Bilke, frykter at olje- og energiministeren forsøker å gjøre om på vedtakene som er dømt ugyldige av Høyesterett. FOTO: TOM HENNING BRATLIE Foto: Tom Henning Bratlie

– Dette er et møte jeg har tatt initiativ til selv. Det var altfor kort, vi snakket forbi hverandre, og grunnleggende spørsmål om hjemlene for framgangsmåten til Olje- og energidepartementet (OED) ble ikke gjort rede for, sier sametingspresident Silje Muotka.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Toll

USA mener Norge har dårlige regler for kjøp av varer produsert med tvangs­ar­beid, og gir høyere tollsats enn EU som straff. USA misforstår, sier stats­sek­retær Andreas Kravik (Ap).

Kommuneøkonomi

I juni døde 16 personer av drukning i Norge. Mari Morken i bydel Alna i Oslo fortviler etter at bydelen vil legge ned det kommunale svømme­hall­til­budet.

Ministernes mester

Lubna Jaffery mangler allierte og penger til å få store gjen­nom­slag