Klima

Blågrønt skifte

Staten går inn i hydrogenprosjekter med en milliard kroner:

OMSTILLING: På titandioksidsmelteverket til Tizir i Tyssedal brukes det i dag kull. Ved hjelp av Enova skal dette erstattes med grønn hydrogen. FOTO: ODD MEHUS ODD MEHUSOMSTILLING: På titandioksidsmelteverket til Tizir i Tyssedal brukes det i dag kull. Ved hjelp av Enova skal dette erstattes med grønn hydrogen. FOTO: ODD MEHUS ODD MEHUS

I går annonserte regjeringen at Enova skal gi en milliard kroner i støtte til utvikling av tre ulike hydrogenprosjekter i Norge.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

Europa har slått nok en dyster varme­re­kord. Selv om det kan bli plagsomt varmt også i Norge, venter ikke ekspertene noen hetebølge på våre bredde­gra­der.

Fotball-vm

På Jordal kunst­gress­bane har alle samme favo­rittlag. Michael Kato (13) drømmer om å spille for det norske landslaget.

Distrikter

Målet var 500 nye innbyggere. Etter fem år med oppbygging av Evenes flystasjon har kommunens innbyg­gertall kun økt med 130.