Strømkrisa

Gir EU og kabler skylda

Trygve Slagsvold Vedum vil ha mer politisk styring og kontroll over strømprisene:

FYRER OPP: Finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp) ønsker mer debatt om strømkrisa og gir EU og kraftkabler til utlandet skylda. Her foran gapahuken på gården sin. FOTO: HEIKO JUNGE, NTB Heiko JungeFYRER OPP: Finansminister Trygve Slagsvold Vedum (Sp) ønsker mer debatt om strømkrisa og gir EU og kraftkabler til utlandet skylda. Her foran gapahuken på gården sin. FOTO: HEIKO JUNGE, NTB Heiko Junge

Økonomene i Finansdepartementet jobber på overtid med de siste detaljene i krisepakka som skal hjelpe husholdningene med de rekordhøye strømprisene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Senterpartiet

Høyres forslag om å fjerne veibruks­avgiften er god sosial­de­mo­kratisk politikk, mener Senter­parti­leder Trygve Slagsvold Vedum.

Iran-krigen

Det er ikke Mark Rutte som bestemmer hva Nato mener, sier utenriks­mi­nister Espen Barth Eide (Ap)

Økonomi

Det var nødvendig å bryte budsjett­av­talen med de rødgrønne partiene for å kutte i drivstoff­av­gifta, ifølge Senter­par­ti-veteran Per Olaf Lundteigen.