Bøker

Vil trekke Blekkulf opp på land

Miljødetektiven Blekkulf har utspilt sin rolle. Aschehoug forlag vil ha barnebøker som tar klimakrisa på alvor:

VERDT Å VENTE PÅ: Sverre Henmo, forlagssjef for barne- og ungdomsbøker i Aschehoug, venter på de virkelig gode skjønnlitterære fortellingene som tar opp klimakrisa. FOTO: HANNA KRISTIN HJARDAR Hanna Kristin HjardarVERDT Å VENTE PÅ: Sverre Henmo, forlagssjef for barne- og ungdomsbøker i Aschehoug, venter på de virkelig gode skjønnlitterære fortellingene som tar opp klimakrisa. FOTO: HANNA KRISTIN HJARDAR Hanna Kristin Hjardar

– Noen har prøvd, men ingen jeg vet om har fått det til, sier Sverre Henmo, forlagssjef for barne- og ungdomsbøker i Aschehoug.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunstig intelligens

Finn.no lar KI skrive salgs­teks­tene dine. – Latmanns­ef­fekt, sier språk­fors­ker

Bøker

For mange unge homofile er det uoppnåelig å finne kjærlig­heten i sin nærmeste krets. Det skriver Alexander Kielland Krag om i romanen «Flink gutt».

Sommerlektyre

Filosof Ole Martin Moen har lave lese­terskler.