Analyse

Vender Juan Guaidó ryggen

USAs «interimsregjering» går i oppløsning

Sentral figur trekker seg

STILLER TIL VALG: President Nicolas Maduro annonserte via videolink på søndag at tidligere utenriksminister Jorge Arreaza (foran i midten) blir regjeringspartiet PSUVs kandidat til omvalget av guvernør i delstaten Barinas i januar. FOTO: ARIANA CUBILLOS, AP/NTB Ariana CubillosSTILLER TIL VALG: President Nicolas Maduro annonserte via videolink på søndag at tidligere utenriksminister Jorge Arreaza (foran i midten) blir regjeringspartiet PSUVs kandidat til omvalget av guvernør i delstaten Barinas i januar. FOTO: ARIANA CUBILLOS, AP/NTB Ariana Cubillos

Søndag gikk opposisjonspolitikeren Julio Borges av som utenriksminister i den USA-finansierte «interimsregjeringen» til Juan Guaidó. Washington holder fortsatt Guaidó som «interimspresident» i sitt forsøk på å få styrtet president Nicolás Maduro som ble gjenvalgt i mai 2018.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Libanon

I en ny rapport krever Amnesty at tre israelske luftangrep i Libanon, der barn og hele familier ble drept, etter­fors­kes som krigs­for­bry­telser.

Argentina

Argentinas Javier Milei vil gjøre landet til Latin-Amerikas KI-hub

Vm i fotball

Da Norge skulle spille kvart­fi­nale mot England, startet dagen med et slag i trynet