Barnehage

Samisk seier

FORTSETTER: Jan Øyvind Kvaløys sønn Oskar (3 1/2) kan fortsette i samisk barnehage. FOTO: Marthe A. Vannebo FORTSETTER: Jan Øyvind Kvaløys sønn Oskar (3 1/2) kan fortsette i samisk barnehage. FOTO: Marthe A. Vannebo

Samisk barnehage i Tøyenparken i Oslo, det eneste slike tilbudet på Østlandet, sto i fare for å få et kraftig kutt i budsjettet for neste år. Men som del av budsjettavtalen inngått av det rødgrønne byrådet og Rødt, sikres barnehagen midlene som trengs.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

I dag kommer nye etikk­reg­ler for oljefondet. Norsk Folkehjelp-sjefen krever fortsatt nei til atomvåpen og mulighet til å svarte­lis­te verstinger.

Nav

Nav-revolusjon: Skal teste nytt grep for unge

Vi havna på …

… en fore­les­ning om Fridtjof Nansens forskning på slimålens nerve­sys­tem. Den inspirerer fortsatt norske fagmiljø til hjerne­forsk­ning i verdens­klasse.