Museum

– Politikerne overstyres

Kulturdepartementet kommer med stadig nye krav for å betale ut penger til nytt museum, ifølge direktør:

VENTER: Modellen er klar, men direktør Dag Raaberg ved Norsk skogfinsk museum venter fremdeles på penger til det planlagte museet på Svullrya i Grue kommune. Raaberg frykter at pengene ikke utbetales før de blir en del av Anno museum. Foto: Siv DolmenVENTER: Modellen er klar, men direktør Dag Raaberg ved Norsk skogfinsk museum venter fremdeles på penger til det planlagte museet på Svullrya i Grue kommune. Raaberg frykter at pengene ikke utbetales før de blir en del av Anno museum. Foto: Siv Dolmen

– Det er en håpløs situasjon, sier Dag Raaberg, direktør ved Norsk Skogfinsk Museum (NSM).

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bibliotek

I Oslo er tilbudet om meråpne bibliotek truet. Nå sier Rødts Remi Sølvberg at han vil jobbe for å gjøre tilbudet lands­dek­kende.

Film

Helsinki-er­klæ­ringen fra 1975 bidro til å gjøre slutt på den kalde krigen. I en ny dokumentar viser regissør Arthur Frank hvordan dokumentet ble til.

På tampen

Trumps dumhet får alle argumenter til å smelte som saftis under gloheit Florida-sol