Arbeidsliv

25 turer på 24 timer

Taxiselskapet Yango rekrutterer sjåfører med skyhøye, men midlertidige bonuser:

BONUSBONANZA: Norgessjef for Yango Erlend Eidsvoll mener Yango er med på å skape et bedre drosjetilbud for både kunder og sjåfører. Sigve Bremer MejdalBONUSBONANZA: Norgessjef for Yango Erlend Eidsvoll mener Yango er med på å skape et bedre drosjetilbud for både kunder og sjåfører. Sigve Bremer Mejdal

Etter at den borgerlige regjeringen deregulerte taxinæringen, har flere utenlandske appbaserte taxiselskaper kommet til Norge. De tilbyr mye billigere turer enn de tradisjonelle drosjeselskapene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

I dag starter det avgjørende slaget om tre oljefelt i Nordsjøen. To av dem er i drift.

Reportasje

Kristelig Folkeparti var for sosia­listisk for Odd Gunnar Tveit. I Birkenes velger kristen­folket Fremskritts­par­tiet.

Mens elevar, foreldre og rektor var fornøgde, likte ikkje lærarane heildags­skule. Etter to og eit halvt år gjekk Haugesund kommune tilbake til SFO.