Vindkraft

Ga etter for kritikk

Sveitsiske selskap gir innrømmelser etter Fosen-dom:

UGYLDIG: En av vindturbinene på Fosen, som Høyesterett nå har kjent ugyldige. Vindturbinene på Fosen er imidlertid fortsatt i drift. FOTO: FRIDA HOLSTEN GULLESTAD Frida Holsten GullestadUGYLDIG: En av vindturbinene på Fosen, som Høyesterett nå har kjent ugyldige. Vindturbinene på Fosen er imidlertid fortsatt i drift. FOTO: FRIDA HOLSTEN GULLESTAD Frida Holsten Gullestad

– Fornybarselskapene har en blindsone for menneskerettene, sier Tabea Willi.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

«Utvik senior»-forliset

Myndig­he­tene sa feilaktig at havariet skyldtes en navi­ga­sjons­feil. Nå vil pårørende ha svar på hvorfor sannheten har blitt holdt skjult i snart 50 år.

Nav

Ferske Nav-tall viser at kampen mot ungt uten­for­skap fungerer: Antall unge utenfor jobb og utdanning har falt med 22 prosent siden 2017.

Atomkraft

15 år etter den siste store atomkraft­ulykken er norske politikere blitt positive til kjerne­kraft. Fysiker M. V. Ramana mener vi har glemt hvor farlig tekno­lo­gien er.