Palestina

Støtta styrket av anklager

Israelsk terrorlisting av palestinske organisasjoner får uventet positiv effekt:

HJELP TIL SELVHJELP: Norskstøttede UAWC hjelper palestinske bønder til å ta i bruk jorda på okkupert område. Nå er de og fem andre organisasjoner stemplet som terrorgrupper av staten Israel. FOTO: SAID KHATIB, AFP/NTB SAID KHATIBHJELP TIL SELVHJELP: Norskstøttede UAWC hjelper palestinske bønder til å ta i bruk jorda på okkupert område. Nå er de og fem andre organisasjoner stemplet som terrorgrupper av staten Israel. FOTO: SAID KHATIB, AFP/NTB SAID KHATIB

– Israelske myndigheter setter ikke pris på jobben vi gjør, så de har lenge forsøkt å hindre oss. Det har ikke fungert.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

USA bruker sin kontroll over Iraks oljeinn­tekter til å presse landets regjering til å føye seg etter sine krav.

Latvia

Latvia vil utvise den russiske eksil­jour­na­listen Leonid Ragozin for angivelig å løpe Putins ærend. Saken illust­rerer et stadig trangere ytringsrom rundt Ukraina-krigen, mener Russland-kjennere.

Reportasje

Om tre uker går Israel til sitt første valg etter den største sikkerhets­katastrofen i landets historie. For mange er Benjamin Netanyahu fortsatt den eneste som kan redde dem.